Kumb on kumb?

Ma ei saa aru, miks igasuguste purkide, pudelikeste ja potsikute väljamõtlejad arvavad, et jube lahe on šampooni ja juuksepalsami pudelid teha täpselt ühesugused. Niisugune mõttevälgatus sööstis taas kord läbi mu peakolu, kui oma internetist tellitud šampooni ja palsami saatepakendist lagedale olin õngitsenud. Katsu millisest otsast tahes, no on täiesti ühesugused, ümmargused siledad plastikpudelid. Isegi tootesildid näisid näpu all igati ühtemoodi kuju ning suurusega tehtud olevat. Nuusutasin mõlema toote sisu, kuid vea ninaga palju tahes, olid eristamatult sarnase, kuigi seejuures äärmiselt meeldiva lõhnaga. Polnud ka ime, sest kuulusid ju mõlemad juuksehooldusvahendid samasse sarja (Macadamia Natural Oil). Kuna vana šampooni oli veel pudelikese kaalu ja loksumisel tekkiva heli järgi otsustades natuke alles, pistsin uued esialgu riiulisse, et neid hiljem kellelegi endast oluliselt teravasilmsemale ette näidata. Ühegi kiire asjaga pole aga teadupärast kiire ja et hea silmanägemisega rahvast meie korterist just igapäevaselt läbi ei voori, vajus ettenäitamine unustustehõlma. Kuniks ühel hommikul selgus kurb tõde – vana šampoon ja palsam olid viimse tilgani otsas ning pesemata peaga väljaminemine ei tulnud kõne allagi. Oleks võinud pesemisaineid katseeksituse meetodil identifitseerida, kuid ei tahtnud nagu jändama hakata. Pealegi pole taoline metoodika eriti kindel, kuigi juuksed oleksid lõpptulemusena ilmselt puhtaks saanud küll. Silitasin pahuralt oma ümmargusi pudelikesi ja tulin järsku geniaalsele mõttele – proovin neid skanneerimiseks sobimatule vormile vaatamata, siiski skanneri kaasabil tuvastada. Selliste, ovaalsete ja lapikute pudelite puhul, olin skannerilt igatahes abi saanud.

Lootuses, et vähemalt mingi osa pudeli pinnal olevast tekstist suudab tekstituvastusprogramm välja lugeda, sättisingi ümara eseme siledale skanneerimispinnale. Ja ennäe imet, nähtavale tuli päris suur hulk teksti, kust muuhulgas selgus ka mulle kõige olulisem info ehk siis, kas tegemist on šampooni või palsamiga. Esimeses pudelis oli šampoon. Igaks juhuks lasin teisegi pudeli skannerist läbi ja seal oli, nagu pidigi olema, palsam. Juhhei, olingi täiesti iseseisvalt kindlaks teinud, kumb pudel on kumb. Kuid miks peavad need ikkagi nii ühesuguse näoga olema? Ega hea silmanägemisega inimesel pole ka kuigi mugav iga kord uurida, kumb ollus kummas potsikus pesitseb. Aga ehk on need erinevat värvi, turgatas mulle järsku pähe uus mõte. Tõin sahtlist värvitoonimääraja nimelise aparaadi kohale ja uudistasin sellega pudelit igast küljest. No ei tea, aparaat neil igatahes erinevusi ei märganud. Kusagil võib muidugi mõni eri värvi triip, täpp või jutt olla, sest ega värvimääraja silm igat pisikest kriipsu ka ei näe. Tobe ikkagi, hulga lihtsam oleks, kui šampoon ja palsam oleksid tsipakenegi erineva kujuga pudelites. Aga nojah, ju peab siis sedaviisi olema.

Edaspidise segaduse ärahoidmiseks varustasin palsamipudeli juuksekummiga, mille lihtsalt pudelikesele ümber panin. Olen aastaid niisugust meetodit kasutanud ja just palsamipudelile kummivöö kere ümber tõmmanud. Need polnud ju kaugeltki esimesed šampoon ja palsam, mis mõlemad täpipealt (vähemalt käega katsudes) ühesugusesse anumasse kängitsetud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s